Оголошення! До відома зацікавлених осіб.
Одним із найважливіших питань функціонування країни є набуття повної енергетичної незалежності. Щороку, особливо у зимовий період, на внутрішньому ринку відчувається серйозні проблеми з нестачею енергоносіїв, саме через такі фактори інтенсивно розвиваються новітні технологічні проєкти з виробництва альтернативних джерел електроенергії. Однак, кількість виробленої електроенергії не в змозі повною мірою задовольнити наявний попит. Останнім часом у світлі таких подій увагу вітчизняних аграріїв привернуло вирощування павловній (Paulownia) або адамових дерев, які також називають «феніксами» — представниками м’якої породи дерев, що набирають біомасу до 150-180 т/га за три роки і ростуть з неймовірною швидкістю (3-5 м на рік). Темпи росту павловнії вражають, адже за 9 років можна отримати зріле дерево. Технологія вирощування швидкорослих дерев дозволяє за короткий термін отримати якісну ділову деревину, зберігаючи дерева, термін відтворення яких становить від 50 років. Листя павловнії унікальні за своїм хімічним складом, оскільки містять у собі до 20% протеїнів (білків), за смаковими характеристиками нагадують зелень люцерни, конюшини, тому є цінним кормом у тваринництві.
Нещодавно для прискорення розвитку «зеленої» енергетики в Україні компанія «Павловнія Груп Україна» розпочала вирощувати один із штучно виведених видів цього дерева — Paulownia Clone in Vitro 112® (Павловнія Клон ін. Вітро 112®), що здатний виживати і розвиватися в екстремальних умовах (від -25/-27°С до +45°С).
Основні витрати при закладці плантації павловнії це земля, саджанці та догляд за плантацією (добрива, техніка для обробітку ґрунту та для боротьби з бур’янами, людська праця. Для обробітку спеціальної техніки не потрібно. Знадобиться лише трактор для обробітку поля, плуг та дискувальне знаряддя для боротьби з бур’янами. Висадку саджанців та валку деревини здійснюють вручну. Кількість та склад добрив розраховують тільки після оцінки якості ґрунту.
Враховуючи актуальність вищевикладеного питання та з метою створення передумов до розвитку альтернативних джерел енергії на території нашого краю, прошу Вас вивчити можливість щодо впровадження зазначених новітніх технологій з вирощування павлоній на території громади та стимулювання суб’єктів господарської діяльності вирощувати вказані дерева.