Тячівська ДПІ: Триває кампанія одноразового (спеціального) добровільного декларування
Тячівська ДПІ: Триває кампанія одноразового (спеціального) добровільного декларування
Триває кампанія одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб.
1 березня 2022 року завершується період одноразового (спеціального) декларування іноземних активів за пільговою ставкою 7 %.
У подальшому, до завершення кампанії одноразового (спеціального) добровільного декларування, іноземні активи можливо задекларувати за ставкою 9 %.
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX”
Сторінка Державної податкової служби України у соцмережі “Facebook”
Сторінка ДПС у Закарпатській областіу соцмережі “Facebook”
Сторінка ДПС України у сщцмережі “telegram”
За матеріалами Тячівської ДПІ
ГУ ДПС у Закарпатській області
Тячівська ДПІ: Із 1 січня стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2021 року
З початку 2022 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2021 року.
Нагадуємо, що обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає:
- при отриманні доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування чи отримання в дарунок майна не від членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення тощо;
- при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відносяться, зокрема, операції з інвестиційними активами;
- при отриманні іноземних доходів;
- та в інших випадках передбачених законодавством, зокрема, при отриманні у власність майна за рішенням суду.
Разом з тим, слід зазначити, що обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи виключно:
- від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
- виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ІV розділом ПКУ;
- від операцій продажу (обміну) майна, дарування, дохід від яких відповідно до розділу IV ПКУ не оподатковується, оподатковується за нульовою ставкою та/або з яких при нотаріальному посвідченні договорів був сплачений податок відповідно до розділу IV ПКУ;
- у вигляді об'єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ.
Від відповідального ставлення до вимог законодавства і своєчасного виконання конституційного обов’язку громадянами залежить економічний розвиток держави, її фінансова безпека та рівень соціального захисту.
За вибором платника податків декларація подається за місцем своєї податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою; поштою або засобами електронного зв’язку.
Звертаємо увагу, що для зручності платників та спрощення процедури декларування доходів громадянами, на офіційному вебпорталі ДПС в Електронному кабінеті у розділі «ЕК для громадян» працює електронний сервіс «Декларація про майновий стан і доходи». За допомогою цього сервісу можна заповнити декларацію та надіслати її до контролюючого органу в електронному вигляді з копіями первинних документів, зокрема, для використання права на податкову знижку.
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX”
Сторінка Державної податкової служби України у соцмережі “Facebook”
Сторінка ДПС у Закарпатській областіу соцмережі “Facebook”
Сторінка ДПС України у сщцмережі “telegram
За матеріалами Тячівської ДПІ
ГУ ДПС у Закарпатській області