Оголошення! До уваги пенсіонерів.

Дата: 28.09.2022 09:46

З ЖОВТНЯ ДЕЯКІ КАТЕГОРІЇ ПЕНСІОНЕРІВ ОТРИМУВАТИМУТЬ ПІДВИЩЕНІ ПЕНСІЇ

З жовтня цього року деякі категорії пенсіонерів отримуватимуть підвищені пенсійні виплати. Кого саме це стосується, роз’яснила заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області Галина МАСЛЯКЕВИЧ.

– Насамперед це стосується пенсіонерів, котрим виповнилося 70 і більше років, – каже Галина Маслякевич. – Таким пенсіонерам щомісячно доплачуватиметься по 300 гривень, при цьому загальна виплата не повинна перевищувати 10 тисяч 340 гривень.

Крім того, для осіб віком 70+, які мають повний страховий стаж (30 років для жінок і 35 років для чоловіків), з жовтня 2022 року встановлюється мінімальний розмір пенсій.Такі пенсіонери отримуватимуть виплати у розмірі 3 000 гривень. Якщо ж пенсіонер віком від 70 до 80 років має меншу тривалість страхового стажу, виплата становитиме не менше 2 500 гривень. Якщо ж такій людині вже понад 80 років, то така виплата становитиме не менше 2 700 гривень.

Також з 1 жовтня, у зв'язку зі зростанням мінімальної зарплати до 6 700 гривень, збільшується і мінімальний розмір пенсій за віком для непрацюючих пенсіонерів, яким виповнилося 65 років і які мають повний страховий стаж. Мінімальний розмір пенсії для такої категорії громадян становитиме 40 відсотків від мінімальної заробітної плати, тобто 2 680 гривень, – інформувала Галина Маслякевич.

Головне управління Пенсійного фонду України

в Закарпатській області