З пам'яттю про минуле – думками про майбутнє.

Дата: 15.03.2024 15:21

85 років тому — 15 березня 1939 року — Карпатська Україна проголосила державність. Сойм ухвалив Конституцію, державну мову — українську, синьо-жовтий прапор та національний гімн "Ще не вмерла України...".

Недовгий період існування Карпатської України став однією з найяскравіших сторінок багатовікової боротьби за встановлення української державності на теренах нашої держави, зокрема на Закарпатті.

Сьогодні подвиг учасників тих подій легше оцінити та сприйняти за належне. Адже наша держава та її народ здійснюють спротив агресії російської федерації на сході України.

Пам’ятні заходи до річниці тих вікопомних подій 1939 року та їх учасників, а також вшанування світлої пам'яті загиблих воїнів – мешканців громади, що поклали своє життя на вівтар Незалежності України впродовж російської агресії, відбулися 15 березня цього року біля пам'ятного знаку борцям за волю України в центрі нашого селища.

Дуже приємно відзначити, що оголошення про проведення заходу, знайшло підтримку у серцях мешканців селища, особливо в молоді. Вони прийняли участь у проведенні міроприємства.

Квіти до пам'ятного знаку від імені громади поклали учасники сьогоднішніх бойових дій – які демобілізовані чи перебувають у короткострокових відпустках. Адже саме вони, як ніхто, розуміють тепер подвиг тих людей, які у 1939 році захищали свою незалежність, свою культуру, свій спосіб життя і духовні надбання. Інші небайдужі громадяни, молодь активно приєдналися до покладання квітів.

Всі присутні вшанували пам'ять учасників тогочасних подій та загиблих у сьогоденні воїнів хвилиною мовчання.

Священнослужителі Тересвянської громади біля пам'ятного знаку відслужили поминальні панахиди за загиблими та своїми наставницькими словами заронили патріотичну іскру у серцях молоді, духовно спрямували всіх до відродження України.

Висловлюємо щиру вдячність небайдужим громадянам, що взяли участь у проведенні сьогоднішнього заходу.

Апарат виконавчого  комітету селищної ради