УВАГА! ЩОДО БЕЗПЕЧНОЇ ПОВЕДІНКИ НА ДОРОЗІ У ТЕМНУ ПОРУ ДОБИ
Згідно з офіційною статистикою наїзд на пішохода – один з найбільш поширених видів дорожньо-транспортних пригод. Переважно ДТП за участю пішоходів відбувається в темний час доби.
Особлива увага цьому питанню приділяється саме зараз, коли внаслідок ракетних ударів російської федерації по енергетичній інфраструктурі України серйозно пошкоджено енергетичну систему країни. У зв’язку з чим освітлення населених пунктів у темну пору доби, зокрема вулиць та доріг, дуже обмежене або відсутнє.
Відповідно до п. 4.4. Розділу 4 Правил дорожнього руху, затверджених Постанови Кабінету Міністрів України №1306 від 10 жовтня 2001 р. «Про Правила дорожнього руху»: «у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїзною частиною чи узбіччям, повинні використовувати світлоповертальні елементи (стрічку, наклейку, жилет тощо) або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи, для своєчасного їх виявлення іншими учасниками дорожнього руху».
При русі у темний час доби неосвітленими шляхами водій бачить тільки ту частину дороги, що освітлена фарами автомобіля. При цьому здатність очей до сприйняття світлових контрастів гірше, ніж при денному світлі. Особливо важко помітити пішоходів на дорозі у вечірній та нічний час.
Саме тому, кожен пішохід повинен вживати заходів щодо власної безпеки. Батьки повинні при виборі одягу дітям враховувати, що дитина буде рухатись темними вулицями, оскільки восени та взимку день є коротшим.
Світловідбивач може врятувати життя як дорослому так і дитині!
Подбайте про власну безпеку та про безпеку ваших дітей! Вдягайтесь у яскравий одяг або носіть елементи, що відбивають світло. Будьте відповідальними пішоходами!
Будьте уважні при виході на пішохідний перехід – не починайте переходити проїжджу частину, якщо не впевнились, що водій вас побачив.
Пам'ятаємо:
Використання світловідбивних елементів пішоходами, особливо у темний час доби.
Використання водіями пасивних ременів безпеки, аби захистити себе та пасажирів.
Відповідальність велосипедистів за порушення правил дорожнього руху.
Нагадуємо, що згідно зі статтею 127, ч.2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за такі порушення передбачено штраф у розмірі 340 гривень.
Дотримання правил дорожнього руху – відповідальність кожного! Пам’ятаємо: наша уважність і відповідальна поведінка на дорозі можуть врятувати життя! Безпека на дорозі – це наше спільне завдання!
Поліцейський офіцер громади, майор поліції ГУЧКАНЮК Р.В.