Тересвянська громада
Закарпатська область, Тячівський район

У 2026 році багатодітні батьки (3+ дітей до 18 років) мають право на відстрочку від мобілізації, яку можна оформити автоматично через застосунок «Резерв+». Основні умови: діти повинні бути неповнолітніми, батько має їх утримувати та не мати заборгова

Дата: 23.03.2026 11:53
Кількість переглядів: 173

Ключові зміни та умови на 2026 рік:

  • Автоматизація: У 2026 році процес автоматизовано, не потрібно відвідувати ТЦК або ЦНАП для подання паперових документів, якщо дані є в державних реєстрах.

  • Умови відстрочки:

  • Наявність трьох і більше дітей віком до 18 років. Діти можуть бути від різних шлюбів або народжені поза шлюбом, але батько має їх утримувати. Відсутність заборгованості зі сплати аліментів (сума боргу не повинна перевищувати суму платежів за 3 місяці).

  • Як оформити: Онлайн через застосунок «Резерв+». Система автоматично перевіряє дані про дітей та відсутність боргів у Єдиному реєстрі боржників.

  • Кому відмовлять: Якщо один із дітей досяг 18 років, або якщо батько не утримує дітей (наприклад, має великий борг по аліментах), відстрочка не надається.

Важливо: Юристи радять перевіряти свій «цифровий слід» у «Дії» та Реєстрі боржників, оскільки автоматичний обмін даними може працювати з помилками. У разі технічних збоїв підставою для відстрочки залишаються паперові документи (свідоцтва про народження, посвідчення багатодітної сім'ї).

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь